Wellsoft Kumaş Nedir

Welsoft Kumaş Nedir

  Welsoft Kumaşın en belirgin özelliği oldukça yumuşak, sıcak tutabilen ve üretim tercihine göre antibakteriyel olarak üretilebilir olmasıdır. Özellikle evde kullanmak isteyenler için; astım, bronşit gibi toza alerjisi olan çocuklar ve yetişkinler için kullanılması oldukça sağlıklı olduğu yönünde bilgiler olmakla birlikte uzmanlarca laboratuvar analizi yapılmadan Medical amaçlı kullanılmamalıdır. Kumaşın leke tutmayan özelliği vardır aynı zamanda yıkanabilir, silinebilir olması sebebi ile de kullananlara oldukça rahatlık sağlar.

Türkiye üretilen Welsoft kumaşlar ihracata ve yurtiçi tüketime uygun olarak üretilmektedir. Soğuk Ülkelerde ve Bölgelerde sıkça tercih edilir. Giyim sektörünün dışında havlu, bornoz, halı örtüsü, koltuk örtüsü gibi ev tekstil ürünlerinde rahatlıkla kullanılır.

Kullanım alanları: genel olarak Manto, Outdoor Giyim, Ceket, Kaban, Etek, Pardesü, Mont, Halı Örtüsü, Yatak Örtüsü, Havlu, Bornoz, Süs Eşyaları gibi modeller de rahatlıkla kullanılmaktadır.

Welsoft kumaş rahat ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Welsoft kumaş içeriği %100 polyesterden üretilen kumaşlardır. Welsoft kumaş pek çok farklı özelliği ile günümüzde büyük öneme sahip kumaş türlerinden biridir. Welsoft kumaşlar, antibakteriyel, hava geçirir, sıcak tutar, son derece yumuşak ve rahat bir kumaştır.

  Welsoft kumaş özel dokusu ile yumuşak ve rahat bir kumaş türüdür. Yapısı gereği bu kumaş türü tüylenme oranı azdır. Makinede yıkanabilen bu kumaş türü yıkanma sırasında çekme gibi sorunlar yaratmaz ve kolay bir şekilde kurur. Welsoft kumaş türü ile üretilen halı örtüsü modellerini astım hastaları da dahil olmak üzere güvenli bir şekilde kullanılabilir. 

   Wellsoft çok yumuşak ve esnek bir malzemedir.

      Welsoft Kumaş Özellikleri Nelerdir?

- Rahat bir kumaş olan welsoft sıcak tutma özelliğine sahiptir. 

- Farklı kalınlıklarda üretilebilir

- Soğuk iklim koşullarında diğer kumaş çeşitlerine göre koruyucu özelliği yüksektir. 

- Nefes alan kumaşı sayesinde çabucak kurur. 

- Kirlendiğinde çamaşır makinesinde etiketindeki talimatlara göre yıkanabilir. 

- Kolayca alev almaz. 

- Kesinlikle çekme gibi durumlar yaşatmaz. 

- Kolay deforme olmazlar. 

- Welsoft kumaş türü ile lastikli halı örtüsü modelleri sağlıklı ve antibakteriyel olarak üretilmektedir.

Whatsapp İletişim Hattı Whatsapp
Dil Seç
SİPARİŞ FORMU