KANVAS KUMAŞLAR

KANVAS KUMAŞLAR

Oldukça dayanıklı ve mukavemet oranı yüksek bir kumaş türüdür, özellikle kalın yapılı kanvas kumaş çeşidinin uzun süre kullanım özelliği vardır. Gerçekte Kanvas üretiminde ketenden yararlanılır. İsminin de bu sebeple latincede kenevirden yapılmış olan anlamına gelen kanapaceus kelimesinden geldiği söylenmektedir. Günümüzde ise Kanvas Kumaşların çoğu pamuktan üretilmekte. Bunun sebebi pamuğun hem daha düz örgüye sahip olması hem de ketene göre daha ekonomik olmasıdır. Pamuğun esneme payının olması da ayrı bir tercih edilme sebebidir. Pamuğun ne kadar sıkı örüldüğüne bağlı olarak kumaşın kalitesi de değişmektedir.

- Esnek bir yapıya sahiptir, kullanım şekline göre şekil alır. 

- Bu kumaş tipinin arka ve ön yüzü aynı olabilir. 

- Desenli ya da düz üretilebilir. 

- Denizcilik, Bahçe, Ev Dekorasyonu, Çanta, Giyim ve diğer pek çok sektörde farklı amaçlar için kullanılabilir.

- Bazı Baskı türlerine uyumludur. 

- Dekor amaçlı değerlendirilebilir.

Yeni nesil Kanvas kumaşların üretiminde % 100 Pamuk, Pamuk Polyester veya Pamuk Viskon gibi karışımlı iplikler tercih edilmektedir. Keten iplik ile kıyaslandığında hammadde tedariği ve üretim kolaylığı sağlayan yeni nesil keten kumaşların öncelikli kullanım alanları Pantolon, Gömlek, Etek, Ceket, Şapka, Çanta gibi ürünlerdir. Düz dokunmuştur.

Doğal özelliklerini geliştirmek amacıyla kimyasal işlemlere açıktır. Bu sayede su geçirmeye, alev almaya, küflenmeye dayanıklı kumaşlar elde edilebir. 

Uzun ömürlüdür ve fazla bakım gerektirmez.

Çadır gibi ürünlerde basit örgü kanvas kullanılır. Bu kumaşın özelliği ıslandığında çok çabuk kurumasıdır.

Çok amaçlı bir kumaştır.

Nem emer.

Sağlıklı bir kumaştır ancak yapılan kimyasal işlemlere göre bu durum değişebilir.

Whatsapp İletişim Hattı Whatsapp
Dil Seç
SİPARİŞ FORMU